Головна Фотоальбом Карта сайту

Меню


Нові надходження

ФОРМУВАННЯ ТА КАЛЬКУЛЮВАННЯ СОБІВАРТОСТІ ПРОДУКЦІЇ ХРЕСТОМ І МЕЧЕМ
Дмитро Донцов

Інновації ІННОВАЦІЇ
М.Т.Пашута, О.М.Шкільнюк

ФОРМУВАННЯ ТА КАЛЬКУЛЮВАННЯ СОБІВАРТОСТІ ПРОДУКЦІЇ ФОРМУВАННЯ ТА КАЛЬКУЛЮВАННЯ СОБІВАРТОСТІ ПРОДУКЦІЇ
В.Н. Зоріна, Г.В. Сеніна

Психологія творчості Психологія творчості
В.А. Роменець

Юридична етика Юридична етика
Г.В.Гребеньков, Д.П. Фіолевський


 



Наші бібліотеки -> Бібліотека в зеркалі преси

 

Вшанували воїнів УПА

 

       21 жовтня відбулося засідання літературно-музичної світлиці «Свічадо», яка діє на базі бібліотеки №8 для дорослих. У ньому взяли участь відомі Тернопільські літератори Дарія Чубата, Богдан Мельничук, Олександр Смик та вихованці Тернопільського обласного навчально-реабілітаційного центру для дітей з ДЦП. Усі вірші, пісні і виступи були присвячені діяльності УПА. На цю тему учнівський театр школи №22 «Дивосвіт» показав літературно-музичну постановку.

      Спогади про дитинство, про діяльність у «Просвіті» та розповіді про найулюбленіші вулиці міста розчулили Дарію Чубату до сліз, а Богдан Мельничук наголосив на важливості знань історії свого народу і краю, щоб мати щасливе майбутнє.

      Начальник управління культури і мистецтв Олександр Смик спонукав вихованців навчально-реабілітаційного центру замислитися над тим, чому українці різного соціального походження ішли воювати в УПА. «Сьогодні мало вже хто розповість про те, як усе було насправді, адже наймолодшому учаснику УПА вже мало б виповнитися 75-80 років. Тоді не було телевізорів у хатах, а пісня і мудре слово передавалися з уст в уста. Хто дбав про власний розвиток, той ходив до «Просвіти» і бібліотеки, багато читав. Відповідно все прочитане розповідав родичам і сусідам. У часи панування Польщі українське слово високо цінувалося, оскільки українських книг було обмаль. Я родом з Рівненщини і в нас шанують такого вояка УПА, як Тарас Боровець. Він тривалий час уникав будь-якої участі в тій чи іншій армії. Та коли відібрали його кар'єр і посягнули на сімейні цінності, він пішов захищати свою родину. Так і більшість вояків УПА захищали своїх рідних, коханих, дітей чи батьків. І це найважливіше в житті - вміти захистити найцінніше. Письменники, які сьогодні прийшли на цю зустріч є небайдужими до свого краю, його історії і виховання майбутнього покоління. Вони вміють не тільки красномовно писати вірші, поеми і новели, а й передавати свої спогади і знання молоді», - зазначив Олександр Смик.

Яніна ЧАЙКІВСЬКА.

 



 


 

Copyright CBS © 2008
Сайт розроблено Тернопільською Центральною міською бібліотекоюю
Всі права захищені