Головна Фотоальбом Карта сайту

Меню


Нові надходження

ФОРМУВАННЯ ТА КАЛЬКУЛЮВАННЯ СОБІВАРТОСТІ ПРОДУКЦІЇ ХРЕСТОМ І МЕЧЕМ
Дмитро Донцов

Інновації ІННОВАЦІЇ
М.Т.Пашута, О.М.Шкільнюк

ФОРМУВАННЯ ТА КАЛЬКУЛЮВАННЯ СОБІВАРТОСТІ ПРОДУКЦІЇ ФОРМУВАННЯ ТА КАЛЬКУЛЮВАННЯ СОБІВАРТОСТІ ПРОДУКЦІЇ
В.Н. Зоріна, Г.В. Сеніна

Психологія творчості Психологія творчості
В.А. Роменець

Юридична етика Юридична етика
Г.В.Гребеньков, Д.П. Фіолевський


 



Наші бібліотеки -> Бібліотека в зеркалі преси

 

Аліна Сологуб: «Надаємо перевагу тісному спілкуванню з громадою»

 

30 вересня працівники бібліотек відзначили професійне свято. Багатьох з них влада відзначила грамотами, подяками і подарунками. З нагоди свята в книгозбірнях Тернопільської міської централізованої бібліотечної системи відбулося чимало цікавих акцій та заходів, на яких тернополяни мали змогу поспілкуватися з видатними краянами, письменниками, митцями, художниками. Сьогодні наша розмова із Аліною Сологуб, заступником директора Тернопільської міської ЦБС, стосується актуальних проблем і досягнень у бібліотечній галузі нашого міста.

 - Хто сьогодні найчастіше відвідує бібліотеку?

- Наші бібліотеки, а це 12 книгозбірень, розміщені майже у кожному мікрорайоні міста. Для задоволення постійно зростаючих потреб читачів, зумовленх вимогами часу, наші установи спрямовують зусилля на підвищення професійного рівня бібліотек, розширення їх функцій, впровадження нових форм, методів роботи з користувачами. Категорії наших читачів різні: діти, учнівська молодь, студенти, літні люди і т.д. Серед найактивніших - діти та підлітки. З одного боку, це дуже добре, а з іншого -це категорія читачів, які приречені на читання, оскільки читають в основному програмну літературу. А ось читає для дозвілля і душі здебільшого доросле населення. Попитом насамперед користується українська сучасна книга, бестселери закордонних авторів.

- Як часто поповнюються бібліотечні фонди?

- Звичайно, є певні проблеми з поповненням книжкових фондів, але ми постійно працюємо над пошуком альтернативних джерел, таких як спонсорська допомога, спецкошти, подарована література. Цього року майже на 90 тисяч гривень поповнилися фонди міської ЦБС саме з альтернативних джерел. Звичайно, хочеться, щоб інститут меценатства набув такого масштабу, як у наших європейських сусідів. У Галичині теж завжди були люди щирого серця, які підтримували традиції благодійництва, розвивали культуру і мистецтво.

- Що змінилося впродовж останніх років?

- Відбувся своєрідний прорив завдяки комп'ютеризації бібліотек. У 10-ти бібліотеках міської ЦБС діють Інтернет-центри, надаються комп'ютерні послуги. Тож завдяки розвитку інформаційних технологій в бібліотеках розрив між українськими і закордонними бібліотеками з 60 років скоротився до 10-15 років. Нам хотілося б покращити матеріально-технічну базу. В цьому плані одними з кращих є датські бібліотеки. Затишні, комфортні меблі, великі, світлі приміщення, де розміщені своєрідні «території» для дітей, молоді, навіть для молодих мам з немовлятами, людей похилого віку та ін. Велика роль у розвитку європейських бібліотек належить державі, яка надає їм всебічну підтримку.

Спілкувалася Яніна ЧАЙКІВСЬКА.

 

Надія Данчевська, завбібліотекою №5 для дорослих:

- Обслуговуємо учнів 8-9 класу і дорослих читачів. У нас функціонує літературно-мистецька вітальня «Берегиня». Увагу акцентуємо на народознавстві, краєзнавстві, організовуємо зустрічі із тернопільськими митцями, а також організовуємо лекції і дискусії на тему про здоровий спосіб життя. До Всеукраїнського дня бібліотек відкрили фотовернісаж «Світ, який люблю», де розміщені фотороботи Валентини Семеняк-Штангей.

 Галина Компанієць, завбібліотекою №2 для дітей:

- Наша бібліотека стала культурним, інформаційним і розважальним центром у місті. Окрім того, наша книгозбірня невдовзі буде ще й бібліотекою-музеєм під назвою «Літературне Тернопілля». У ньому будуть представлені твори письменників краю та література, яка друкується у наших видавництвах. Ми також забезпечуємо дітей книгами, надаємо доступ до Інтернету, займаємося естетичним вихованням дітей: вчимо робити витинанки, опановувати мистецтво орігамі, розмальовувати писанки. Цього року ми поставили музичну казку «Колобок» за твором Марти Чопик; взяли участь у фестивалі «Джура-фест»; ознайомили своїх читачів із культурою арабського танцю. У нашій бібліотеці із читачами зустрічалися такі письменники, як Андрій Бачинський, Іван Андрусяк, Марія Баліцька, була представлена книжка Ярослава Семотюка «Українські військові нагороди»; на запрошення управління культури і мистецтв міської ради відбулася зустріч із грузинськими письменниками, а також з народним кобзарем Миколою Литвином. У планах - постановка музичної казки «Рукавичка», яку Марта Чопик та Володимир Войнарський зараз доопрацьовують. Також діють виставки витинанок і аплікацій Марти Чопик, молодого художника Анатолія Жука та виставка «Тернопілля вишиване». Хочу подякувати усім меценатам і читачам, які дарують нам книги, видавництву «Навчальна книга «Богдан», Національній парламентській бібліотеці, Тернопільському обласному інформаційно-туристичному центру. Своїм завданням вбачаємо пошук обдарованих дітей. Однією з них є Тамара Воробець, учениця 3-Б класу ТСШ №5.

Пропонуємо вашій увазі декілька з них.

 

Бібліотека - скарбниця знання,

Де книга цікава знайдеться щодня.

В ній проза рясніє, як мак над полями,

рядочки віршів пролітають птахами.

Там мовиться казка і правда життя,

Диктує наука закони буття.

До книги біжать малюки-школярі

Весна, а чи осінь стоять на дворі.

Там щебіт дитячий і сміх не змовка, -

Протоптана стежка у дім на Франка.

 

***

 

Ні, я не можу говорити

Коли в гаю така краса,

І розквітають дивні квіти,

І заспівають небеса:

Нема грози, не буде грому,

Пшениця колосом зійде,

І українка вийде в поле,

І гарну пісню заведе.

 

***

 

На вербовому листі,

Усмішка гойдалась.

На вербовому листі

Журба заховалась.

У вербовій душі -

Тихо серце тремтіло.

А у серці - любов

Сонце-жаром горіла.


 



 


 

Copyright CBS © 2008
Сайт розроблено Тернопільською Центральною міською бібліотекоюю
Всі права захищені