Головна Фотоальбом Карта сайту

Меню


Нові надходження


Інновації ІННОВАЦІЇ
М.Т.Пашута, О.М.Шкільнюк

ФОРМУВАННЯ ТА КАЛЬКУЛЮВАННЯ СОБІВАРТОСТІ ПРОДУКЦІЇ ФОРМУВАННЯ ТА КАЛЬКУЛЮВАННЯ СОБІВАРТОСТІ ПРОДУКЦІЇ
В.Н. Зоріна, Г.В. Сеніна

Психологія творчості Психологія творчості
В.А. Роменець

Юридична етика Юридична етика
Г.В.Гребеньков, Д.П. Фіолевський


 




Наші бібліотеки -> Бібліотека в зеркалі преси


 

Презент від нового мера

 

Фонди центральної міської бібліотеки поповнились унікальним виданням - більше ніж 60 примірниками незалежного культурологічного часопису "Ї". Такий подарунок книгозбірня отримала від новообраного міського голови Сергія Надала

 

Центральна міська бібліотека отримала подарунок від новообраного міського голови Сергія Надала. Фонди бібліотеки поповнились унікальним виданням – більше ніж 60 примірниками незалежного культурологічного часопису «Ї», який без сумніву є визначним явищем галицької культури. Журнал  належить до європейської мережі культурологічних часописів «Eurozine». Частиною його діяльності є також видання книг. Серед авторів  історики, краєзнавці, етнологи, мистецтвознавці, літературознавці, політологи, архівісти, відомі світові інтелектуали Самуель Гантінгтон, Збігнєв Казімеж Бжезинський, Жак Дерріда, Жан Бодрійяр.

Видання, яке двадцять років тому починалося як самвидав (перші п’ять номерів друкувалися в Каунасі (Литва) тиражем 200 примірників), сьогодні є відомим українським культурологічним журналом, що об’єднав на своїх сторінках інтелектуальну еліту. Тарас Возняк – український культуролог, політолог, головний редактор і засновник Незалежного культурологічного журналу "Ї" вважає, що наші сучасники у більшості своїй не мають міцної ідентичності, тож мета часопису - підтримувати і розвивати її місцевий локальний простір. Не випадково «Ї» видається кількома мовами – українською, польською, німецькою, російською, навіть на латині – всіма присутніми колись і нині на західноукраїнських теренах.

Через дискурс часопису проходять і такі ключові моменти сучасності, як югославська війна («Югославія, Косово, Європа»), стосунки пострадянських держав («Україна-Росія-Білорусь: три проекти»), ідеї федерації («Федеративна республіка Україна»), творення громадянського суспільства («Громадянське суспільство. Україна»), оцінка національних поразок і звитяг («Топос поразки»), свободи («Солодка свобода слова», «Корупція мінус свобода»), мовне питання («Мова німої країни»), масонство як явище («Вільні муляри, масони») – і це лише окремі штрихи до багатоманітного культурологічного портрету часопису.

Кожен номер часопису – тематичний: у цьому специфіка. Увагу молодих привертає «Ї»-молодий, а це – «Молодіжні субкультури», «Покоління і молодіжні субкультури». Їх спеціально презентували на всеукраїнському фестивалі готів у Збаражі.

Співредактор журналу Ірина Магдиш так окреслила концепцію номерів: «Це ніщо інше, як реалізована ідея представити образи міст і  містечок Галичини (їх понад 300 об’єднав тематичний випуск «Галичина – країна міст»), задум продовжили виданнями «Галицький усе-світ», «Галичина – країна людей», «Тернопіль».  Особливу увагу привертає номер журналу, присвячений Тернополю. За обсягом це понад 300 сторінок унікальної інформації з історії і культури нашого міста. Особливе місце посідають статті про архітектурні пам’ятки Тернополя, видатних людей, що проживали або відвідали місто: Іван Франко, Богдан Лепкий, Пантелеймон Куліш та інші. Як зауважили автори часопису: «Нам важливо, щоб інформація, подана на сторінках видання була живою і трепетною, як колись живими і трепетними були усі, хто згадується на сторінках видання.»

Від імені наших читачів щиро дякуємо голові міста Сергію Надалу за цінний подарунок і запрошуємо тернополян ознайомитись з експозицією часопису.

                                                    Директор  Тернопільської міської ЦБС

                                                      Ніна Денисюк

 








 



 


 

Copyright CBS © 2008
Сайт розроблено Тернопільською Центральною міською бібліотекою
Всі права захищені