Головна Фотоальбом Карта сайту

Меню


Нові надходження


Інновації ІННОВАЦІЇ
М.Т.Пашута, О.М.Шкільнюк

ФОРМУВАННЯ ТА КАЛЬКУЛЮВАННЯ СОБІВАРТОСТІ ПРОДУКЦІЇ ФОРМУВАННЯ ТА КАЛЬКУЛЮВАННЯ СОБІВАРТОСТІ ПРОДУКЦІЇ
В.Н. Зоріна, Г.В. Сеніна

Психологія творчості Психологія творчості
В.А. Роменець

Юридична етика Юридична етика
Г.В.Гребеньков, Д.П. Фіолевський


 




Наші бібліотеки -> Бібліотека в зеркалі преси



Бібліотеки міста – тернополянам

 

Популяризація української книги і читання є основним напрямом діяльності міських бібліотек м. Тернополя. Ми обслуговуємо щорічно понад 30 тисяч тернополян.

Що ж можуть запропонувати книгозбірні нашим читачам?

Сьогодні поняття «сучасна бібліотека» - багатогранне. Вона є вікном у світ, засобом, що забезпечує безперервність розвитку і спадковості культури, елементом системи навчання, самоосвіти, духовного, естетичного і професійного вдосконалення особистості. Саме в її стінах право людини на інформацію не обмежується віком, расою, віросповіданням, національністю, політичними поглядами.

       Наші установи знаходяться майже у всіх мікрорайонах міста. Ми володіємо потужними інформаційними ресурсами . До послуг читачів не тільки книжкові фонди бібліотек з різноманітних галузей знань, більша частина  наших книгозбірень вже комп’ютеризовані.  При бібліотеках діють Інтернет - центри, забезпечені відповідною комп’ютерною технікою, є широкий вибір електронних носіїв інформації. Доступ до світової Інтернет мережі значно розширив можливості для навчання, змістовного дозвілля, підвищення культурного та професійного рівня. Кожен читач може попередньо замовити потрібну книгу, взяти її додому через «нічний абонемент», зробити ксерокопію, зкористатись медіатекою та допомогою фахівця у пошуку інформації в Інтернет-мережі.

       Поповнення книжкового фонду бібліотек та розвиток їх комп’ютерної мережі  відбувається згідно діючих міських програм, а саме «Програми поповнення бібліотечних фондів ЦБС м. Тернополя на період 2010 року» та «Програми  комп’ютеризації публічних бібліотек Тернопільської міської ЦБС на 2008-2011 роки».

     Відвідують міські бібліотеки громадяни різні за віком, професійною кваліфікацією та культурно – освітніми потребами, від дошкільників до людей літнього віку. Вивчаючи їх потреби та запити шляхом  анкетувань та соціологічних досліджень ми покращуємо якість бібліотечного обслуговування.  

Проведені опитування наших читачів свідчать, що переважна їх більшість сприймають читання як неодмінну складову свого життя, як шлях до самореалізації, професійного та особистісного зростання. Для половини з них читання – один з важливих засобів самовдосконалення, джерело нових знань. Майже третина вбачає в ньому непоганий спосіб проведення вільного часу. Чверть сприймає книгу як можливість відійти від повсякденних проблем, знайти душевне заспокоєння.
Дуже важливими є пропозиції тернополян щодо покращення роботи бібліотек. Найперше – це модернізація та комп’ютеризація книгозбірень, підвищення рівня їх комфортності, та комплектування фондів.

       Кожна  бібліотека в залежності від потреб своїх відвідувачів обрала певний профільний напрям, ми діємо як центри: з питань культури, освіти, роботи з молоддю по національно-патріотичному вихованню, з питань екології та валеології, народознавства та краєзнавства, сімейного читання та родинного спілкування, духовного і естетичного розвитку молоді, популяризації української книги, звичаїв і традицій народу, правового виховання та популяризації кращих творів  мистецтва. 

Майже половина наших читачів – діти, підлітки, юнацтво. Робота з ними потребує креативних, яскравих, інноваційних форм і методів. Це і діалоги, брейн-ринги, вікторини, конкурси, тощо. Кожен, залежно до своїх уподобань може знайти в бібліотеці необхідну інформацію, поспілкуватись з друзями. Для прикладу, юних любителів прекрасного, тих, хто цікавиться мистецтвом, народною творчістю об’єднує гурток «Писанка», що діє в бібліотеці №2 для дітей. На засідання  гуртківців приходять знані народні майстри  вишивки, писанкарства, малярства, проводять майстер-класи. В бібліотеці діє постійна виставка кращих робіт читачів. Любителів декоративно – ужиткового мистецтва об’єднує клуб «Дивосвіт» , що діє в бібліотеці №5 для дітей.

  Для тих, хто цікавиться історією свого краю, його звичаями, традиціями, природою, заповідними місцями  в бібліотеках №2, №3, №4 для дорослих, №3 для дітей відкриті літературно – мистецька вітальня «Джерело», інтелектуальний  клуб «Діалог», гуртки «Друзі природи»,«Рідне слово».

  Шанувальників поетичного слова об’єднує літературно-мистецька вітальня «Свічадо», що діє при бібліотеці №8 для дорослих. Частими гостями на засіданнях вітальні є відомі та знані наші поети, письменники, митці. Живе спілкування юних відвідувачів з такими людьми  допомагає виховувати свідомих громадян, освічених людей, яким в майбутньому розбудовувати нашу державність.

    Центральна дитяча бібліотека, бібліотека №5 для дорослих  обслуговують не тільки окремих відвідувачів. До них приходять цілими сім’ями, родинами, їх читачами є представники декількох поколінь, від бабусь і дідусів до онуків.

   Вже  не один рік для читаючих родин в центральній дитячій бібліотек діє «Родинна світлиця», організовано інформаційний куток для батьків. Бібліотекарі допомагають батькам виховувати у дітей культуру читання, вміння та навики роботи з книгою, пошуку необхідної інформації. Літературно-мистецька вітальня «Берегиня», що діє в бібліотеці №5 для дорослих допомагає не тільки популяризації кращих зразків української та світової літератури, але і організовує змістовне дозвілля свої читачів. На масові заходи, що проводяться в бібліотеці приходять  сім’ями, незалежно від віку.

Велику увагу  наші фахівці приділяють правовому вихованню дітей та молоді, популяризації літератури по правовій освіті. Значних успіхів в цьому напрямку досягла бібліотека №4 для дітей, при якій, вже не перший рік, працює клуб правових знань «Діалог».  На засідання клубу запрошуються працівники кримінальної служби у справах неповнолітніх, адвокати, юристи. Цікаво пройшли серед юних читачів конкурси, проведені за сприяння міської ради «Тернопільщина туристична» та «Найкращий читач міста 2009р.». Переможці отримали подарунки від міського голови.

Сьогодні ми потребуємо надійної та стабільної державної підтримки. Все, що буде вкладено в бібліотеки повернеться суспільству сторицею.

 

                 Директор

         Тернопільської міської

централізованої бібліотечної системи

            Ніна Денисюк



 



 


 

Copyright CBS © 2008
Сайт розроблено Тернопільською Центральною міською бібліотекою
Всі права захищені