Головна Фотоальбом Карта сайту

Меню


Нові надходження


Інновації ІННОВАЦІЇ
М.Т.Пашута, О.М.Шкільнюк

ФОРМУВАННЯ ТА КАЛЬКУЛЮВАННЯ СОБІВАРТОСТІ ПРОДУКЦІЇ ФОРМУВАННЯ ТА КАЛЬКУЛЮВАННЯ СОБІВАРТОСТІ ПРОДУКЦІЇ
В.Н. Зоріна, Г.В. Сеніна

Психологія творчості Психологія творчості
В.А. Роменець

Юридична етика Юридична етика
Г.В.Гребеньков, Д.П. Фіолевський


 




Наші бібліотеки -> Бібліотека в зеркалі преси


Оселя  розуму людського

 

Бібліотека. Древня і вічно юна оселя людського розуму. Неможливо уявити сучасне життя без книгозбірні, куди кожна людина може прийти, щоб отримати необхідну інформацію або «підзарядити» свою душу духовними   багатствами.

Бібліотека - добрий чарівник, до якого приходять, ледь навчившись читати. Школа починається із книги, з бібліотеки. Василь Сухомлинський сказав, що бібліотека - це кабінет №1. Наша бібліотека для дітей працює на Східному масиві. Дорослі та діти його користуються літературою, яка є в бібліотеці, відвідують літературні заходи, що відбуваються тут. Завжди цікаво і неординарно проходять засідання гуртка «Рідне слово», які присвячуються рідній мові, народним традиціям, краєзнавчій тематиці, історії краю та  України.

Найбільш перспективним і важливим є робота з дітьми 6-11 років. Цікаво, в ігровій формі проходять свята рідної мови для читачів-користувачів 2-4 класів. Наприклад: дуже цікаво проведено літературний експрес-пошук на тему «Найкращий знавець   рідного   слова».

До Дня слов'янської культури і писемності було проведено літературний фестиваль на тему «Нехай слово золоте печалиться, сміється й цвіте». Цікаво проходять літературно-народознавчі ранки до релігійних свят, на які запрошуються священики церкви  Матері  Божої Неустанної Помочі,   що   на   бульварі  Д.   Галицького.

Цього року бібліотека продовжує брати участь у четвертому Всеукраїнському конкурсі «Найкращий читач України-2008 – «Книгоманія». Кожного року бібліотеку відвідує нове покоління користувачів, добре обізнаних з комп'ютерною технікою, тому роль бібліотекаря як консультанта, інформаційного посередника між користувачем і літературою набуло особливого значення. Велику увагу приділяємо пропаганді літератури серед читачів шляхом влаштування книжкових виставок і тематичних поличок «Святиться твоє, Україно, ім'я», «В історію свою візьми нас, Батьківщино», «Моя Україна: подорож в історію». «Тільки тим історія належить, хто сьогодні бореться й живе», «Духовні скарби українського народу», «Живі  смарагди  Тернопілля»  та   ін.

Людина сьогодні в таких умовах, що навіть на побутовому рівні не може дозволити собі бути лінивою та незацікавленою. Інформація повна, достовірна і оперативна - головна умова роботи бібліотеки. Адже для дітей, молоді оволодіння необхідним обсягом знань становить також і основний сенс життя, тому інформаційна діяльність є пріоритетною в діяльності бібліотеки. Протягом року з метою надання інформації про нові надходження бібліотека регулярно проводить дні інформації на різні теми, наприклад: «Край наш рідний», «Знай: Земля - твоя мати, і її   оберігати   Бог   тебе   створив».

Особлива увага приділяється питанням народознавства га українознавства, історичного минулого нашого краю, а також бібліотечним урокам, тому що сьогодні від користувачів   надходять  усе   складніші   запити.

Заняття в бібліотеці № 3 для дітей проводяться в ігровій формі, що мають одну спільну рису: відсутність готової інформації. Її діти шукають самі: читають книжки, дитячі журнали, вводять нові поняття, дають визначення діям, явищам природи, розповідають   цікаві   історії

Абонемент і читальний зал почали працювати більш гнучко, стали осередками інформації, міжсобистого спілкування. Бібліотекарі чутливо реагують на зміну запитів школярів, їхнє ставлення до навчання, високий інтелектуальний рівень, нові вимоги до якості інформаційного забезпе чення, допомагають учням та вчителям у підготовці уроків в умовах під вищеної інформаційної комфортності. Проводяться екскурсії до бібліотеки, дні бібліографії, дні періодики, бібліотечні уроки на теми: «Як працювати з книгою», «Як вибрати книгу за допомогою каталога та картотек» й ін. Бібліотека стає таким місцем, де дитина має змогу доторкнутися до чудового   світу   преси   і   доброти.

 

Тамара КАЧАЛУБА,

завідуюча бібліотекою

для   дітей   №3.

м.   Тернопіль.








 



 


 

Copyright CBS © 2008
Сайт розроблено Тернопільською Центральною міською бібліотекою
Всі права захищені