Головна Фотоальбом Карта сайту

Меню

Нові надходження

СОЛО ДЛЯ СОЛОМІЇ МАДОННА ПЕРЕХРЕСТЬ
Ліна Костенко

СОЛО ДЛЯ СОЛОМІЇ СОЛО ДЛЯ СОЛОМІЇ
Володимир Лис

СОЛО ДЛЯ СОЛОМІЇ

ТАНҐО СМЕРТІ

Юрій Винничук

ФОРМУВАННЯ ТА КАЛЬКУЛЮВАННЯ СОБІВАРТОСТІ ПРОДУКЦІЇ ХРЕСТОМ І МЕЧЕМ
Дмитро Донцов

 




 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Наші бібліотеки -> Бібліотека в зеркалі преси

 

На фестивалі ляльок у Тернополі

зустрілися іграшки зі всієї України

 

Виготовлення іграшок своїми руками набирає неабиякої популярності. Матеріал, натхнення і трохи терпіння під нас роботи - це все, що потрібно для того, щоб зробити бодай найпростішу іграшку. А варіантів багато: вироби з тканини, дерева, полімерної глини, кераміки, природних матеріалів - вибирай, що хочеш.

 

Полтава, Крим, Луганськ - лялькарством займаються усюди

Іграшки ручної роботи з усієї України завітали до Тернополя. 20-21 березня бібліотека-музей національної іграшки провела фестиваль ляльок. У рамках фестивалю відбулися майстер-класи з виготовлення іграшок, зустрічі молодих мам, презентація книги про лялькарство, обговорення проблем виховання дітей та ще багато цікавого. Також проведено конкурс на кращу іграшку ручної роботи, в якому взяли учать понад сто робіт. Майстри з різних куточків України - Кривого Рогу, Полтави, Луганська, Маріуполя, Києва, Ужгорода, Криму, Житомира та багатьох інших міст і сіл представили свої роботи на розгляд журі. Активною у змаганні була і Тернопільщина: крім тернопільських ляльок, на фестиваль приїхали іграшки з Кременця, Підволочиська, Більча-Золотого, Скориків.

 

Сорочки лялькам вишивають вручну

«Коли виготовляєш іграшку - повертаєшся у дитинство, - каже учасниця фестивалю Надія Харченко. - Я навіть не могла подумати, що створення іграшки - такий захоплюючий процес!»

Пані Надія розповідає, що починала з виготовлення виробів із полімерної глини, потім зацікавилась ляльками- мотанками, і це переросло у хобі. Серед мотанок Надії - дівчата в українських костюмах, янголи, колоритні жіночки у намітках.

«У дитинстві шила одяг для куплених іграшок, а тепер потрапив під руку клаптик тканини, і вже вимальовується образ нової ляльки власного виробництва.

Коли придумуєш дизайн одягу для ляльок, почуваєшся справжнім модельєром», - розповідає майстер.

Воно й не дивно, адже вбрання справді дуже красиве - чого варті тільки міні-вишиванки ручної роботи! Ляльок Надія виготовила багато, але довго вони у неї не затримуються - майже всі стали подарунками для близьких. «Імен своїм лялькам не даю - хочу, щоб людина, яка стане власником ляльки, назвала її сама», - говорить Надія.

 

Іграшки з травами використовують для аромотерапії

Ароматичні іграшки - це щось новеньке. Тим більше, якщо для надання запаху використані тільки натуральні продукти. Кумедні зайці, сови, коники, ароматизовані ваніллю, корицею, кавою, представила на фестивалі творча майстерня «Арт-Колесо». Родзинка колекції - іграшки, ароматизовані травами. «Ми використовуємо мяту, мелісу, лимонник, чебрець - це чудова аромотерапія. Можна повісити цю іграшку у себе вдома, наприклад над ліжком, і насолоджуватись приємним ароматом», - дає пораду майстер Віта Бігус.

 

Матеріали - тільки натуральні

Гречана лушпайка теж знадобиться у виготовленні іграшок. «Її використовують як наповнювач для виробів - натуральний продукт і не викликає ніяких алергій», - пояснює майстер етномайстерні «Коза-Дереза» Софія Нестерова-Птиць. «Гречані» іграшки теж ароматизують - кавою, корицею, імбиром, і пахнуть вони довго - до півроку.

«Хіт цієї весни - іграшки-птахи, кожна пташка має символічне значення: ластівка - символ щастя, голуб - миру, лебідь - кохання. Тому добре підходять для подарунка», - розповідає Софія.

 

У колекції - княгиня Ольга, Кайдашиха, подолянка

Майстер народної ляльки Алла Шушкевич - учасниця багатьох виставок і конкурсів. Колекція її ляльок-мотанок вражає різноманіттям: це і княгиня Ольга, і Кайдашиха з невістками, і наречена, і подолянка. Пані Алла на фестивалі презентувала свою книгу «Лялька-мотанка», у якій поділилася секретами своєї майстерності. «Кожна лялька - це результат вивчення історії народу, його фольклору та спогадів людей. А лялька, зроблена власними руками, найкраща і запамятається назавжди».

Для всіх бажаючих подивитися на ляльки ручної роботи у бібліотеці-музеї національної іграшки за адресою вул. Стуса, 4 відкрито виставку національної іграшки.

 Олена Бойчук



 


 

Copyright CBS © 2008
Сайт розроблено Тернопільською Центральною міською бібліотекоюю
Всі права захищені